Ergonomiczna szafa dziecięca

Szafa to jeden z tych mebli, który po prostu musi znaleźć się w każdym pokoju dziecięcym, czy też młodzieżowym. Jest on bowiem bardzo praktyczny i do tego pojemny, dzięki czemu można w nim zmieścić bardzo wiele ubrań i akcesoriów, które wymagają przechowywania.

Szafa dziecięca

Szafa to idealny mebel, w którym bez problemu zmieścić można przeróżne części garderoby, takie jak kurtki, sukienki, spodnie czy koszulki. Ale to również doskonałe miejsce do przechowywania chociażby szkolnego plecaka, albo rolek czy większych zabawek. Nic zatem dziwnego, że poszukując mebli do pokoju naszego dziecka, przede wszystkim szukamy odpowiedniej szafy.

Do wyboru mamy zwykle dwa rozwiązania, zakup szafy wolnostojącej, lub zamówienie takiego mebla na wymiar. To na co się ostatecznie zdecydujemy zależy przede wszystkim od naszych osobistych preferencji, ale również od wielości pomieszczenia, w którym szafa ma się znaleźć.

Szafa na wymiar świetnie wpasuje się w te pomieszczenia, w których istnieją jakieś wnęki w ścianach, gdyż właśnie w nich można zainstalować tego rodzaju mebel. W tym przypadku szafa może mieć naprawdę duże rozmiary, ale dzięki temu, iż zajmie ona pustą przestrzeń między ścianami, nie będzie rzucała się w oczy. Ogromną zaletą szaf na wymiar jest to, iż taki mebel jest bardzo pojemny, zatem można zmieścić w nim zarówno ciuchy, jak i wszelkiego rodzaju sprzęty, które wymagają odpowiedniego przechowywania.

Wyposażenie pokoju dziecięcego

Jeśli natomiast chodzi o szafę wolnostojącą to jest to rozwiązanie pasujące niemalże do każdego pomieszczenia w domu. Może ona stanąć w sypialni, salonie albo pokoju naszego dziecka. Obecnie wybór tego typu mebli, pod względem różnorodności rozmiarów czy wzorów i kolorów, jest tak duży, że bez problemu znajdziemy taką szafę, która idealnie wpasuje się do wybranego przez nas pomieszczenia.

Szafa przesuwna dziecięca

Wybierając szafę, musimy też zdecydować czy będzie ona wyposażona w drzwi przesuwne, czy też otwierane do przodu. Jeśli pokój, w którym stanie ten mebel nie jest szczególnie duży, lepszym wyborem wydaje się być szafa z drzwiami przesuwnymi wzdłuż prowadnicy. Dzięki temu bowiem oszczędzamy przestrzeń podczas ich otwierania.

Kolejną cechą charakterystyczną szafy, na którą trzeba zwracać uwagę jest lustro. Jeśli chcemy zaoszczędzić nieco miejsca na ścianie, warto nabyć szafę, która ma już wbudowane lustro na drzwiach. Zwykle jest ono umieszczone po zewnętrznej stronie skrzydeł, ale istnieją także modele z lustrem zainstalowanym po ich wewnętrznej stronie. Tego typu szafa jest szczególnie przydatna w sypialni albo przedpokoju, gdyż zwykle właśnie w tych miejscach się ubieramy.

Szafa dziecięca - narożna

Dobrym rozwiązaniem, sprawdzającym się zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, są natomiast szafy narożne. Są one niezwykle pojemne, ale jednocześnie nie zajmują zbyt wiele cennej przestrzeni.

Autor

Redakcja

mebledziecieceranking.pl