Uniwersalne piękno nowoczesnych szaf lakierowanych

Szafa w pokoju dziecięcym zawsze jest bardzo ważnym elementem wyposażenia. Przechowuje się w niej nie tylko ubranka – bardzo często jest również miejscem do chowania zabawek oraz najróżniejszych, ważnych dla naszych maluchów skarbów. Trzeba w takim razie wybrać odpowiednio dużą szafę, aby nasze dziecko nigdy nie musiało narzekać na brak wolnego miejsca do przechowywania wszystkich swoich rzeczy. Dodatkowo musimy pamiętać o bezpieczeństwie.

Meble do pokoju dziecięcego powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby korzystanie z nich nie stwarzało dla maluchów żadnych zagrożeń. Zasada ta dotyczy również szafy.

Szafy lakierowane

Decydując się na szafę lakierowaną należy dokładnie sprawdzić, z jakich materiałów została wykonana. Bardzo ważne jest to, aby posiadały one odpowiednie certyfikaty potwierdzające, że nie zawierają żadnych szkodliwych substancji. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku lakierów, które często produkowane są ze środków mogących stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka, które będzie miało z nimi kontakt. Trzeba zwracać uwagę również na inne zabezpieczenia. Nie należy wybierać mebli z uchwytami posiadającymi uchwyty o ostrych krawędziach. Dobrze również znaleźć szafę którą można przymocować do ściany, zabezpieczając w ten sposób przed przewróceniem się. Oczywiście, bardzo ważny jest także sam wygląd szafy – musi ona pasować do całej aranżacji pomieszczenia.

Szafy lakierowane białe

Wbrew pozorom, kolor biały jest doskonałą propozycją do pokoju dziecięcego. Z łatwością można na nim umieścić różne dodatki, co daje nam spory wybór jeśli chodzi o stworzenie ciekawej aranżacji wnętrza. W taki sposób możemy również zmieniać wygląd pokoju dziecięcego i dopasowywać go do aktualnego gustu naszego malucha.

Dopasowane meble dziecięce

Wybierając szafę dla dziecka trzeba pamiętać, że maluchy zwykle nie są w stanie sięgać do wysoko położonych półek. Jeśli ubrania czy zabawki będą w takiej szafie umieszczone zbyt wysoko, to dziecko nie będzie mogło z nich korzystać. Najlepiej jest kupić mebel wyposażony nie tylko w wysokie półki, ale również w umieszczone niżej szuflady. Jest to również kwestia bezpieczeństwa. Dziecko które ma łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych mu rzeczy nie będzie wspinało się, aby czegoś dosięgnąć. W ten sposób można uniknąć wielu groźnych wypadków.

Nowoczesne szafy lakierowane

Biała szafa jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Musimy pamiętać, że upodobania dzieci zmieniają się niezwykle dynamicznie. Coś, co dziś podoba się naszemu maluchowi wkrótce może być dla niego nudne i nieciekawe. Białą szafę możemy aranżować na wiele różnych sposobów poprzez dobieranie do niej konkretnych dodatków. Wybierając odpowiednio duży mebel otrzymamy również mnóstwo przestrzeni do przechowywania ubranek, zabawek oraz wszystkich innych elementów wyposażenia pokoju, które zawsze chcemy mieć pod ręką.

Autor

Redakcja

mebledziecieceranking.pl