Jak wybrać łóżko dla małej Ksieżniczki?

Jakie meble wybrać do pokoju dziewczynki?

Najczęściej podczas urządzania pokoju swojego dziecka, rodzice sugerują się jego płcią. Pokoje dla dziewczynek są urządzone w sposób romantyczny, zresztą podobnie jest w przypadku niemowląt. Podczas urządzania pokojów dla chłopców tematyka jest już z góry całkiem odmienna.

Łóżko dla dziewczynki

W zasadzie każda mała dziewczynka, na którymś etapie swojego życia fascynuje się bajkami z księżniczkami w rolach głównych. W przypadku małych miłośniczek Roszpunki, Kopciuszka czy królewny Śnieżki najlepszym wyborem jest zawsze łóżeczko utrzymane w różowym kolorze, które dodatkowo jest ozdobione moskitierą czy romantycznymi zagłówkami. Dziewczynki przepadają także za motywami kwiatków czy gwiazdek. Dla najbardziej wymagających dzieci przygotowano nawet specjalne łóżka w kształcie karocy. Wybierać zdecydowanie jest w czym.

Łóżko dla dziewczynki z szufladą

Łóżko z biurkiem i z szufladą będzie dobrze służyło zarówno gimnazjaliście, jak i przyszłemu studentowi.

Wygodne łóżko dziecięce

Łóżka przeznaczone dla młodzieży, także te z funkcjonalnymi szufladami, dostępne są w sprzedaży w różnych wariantach kolorystycznych i nie tylko. Jednak w przypadku nastolatków sprawdzi się również i łóżko dorosłe, a więc takie samo, jak te przeznaczone dla osób dorosłych. Trzeba pamiętać, że najważniejszym elementem jest zawsze wygodny i odpowiedni dla kręgosłupa materac. Poza tym nie warto kupować modeli łóżek, które są bardzo wyraziste czy utrzymane w danym stylu. Niestety szybko się one na ogół nudzą.

Łóżko dla dziewczynki - z baldachimem

Przeznaczone dla dziewczynek łóżka z szufladami mogą występować też w wersji z baldachimem. Wówczas w łatwy sposób można pokój dziecięcy zmienić w komnatę  prawdziwej królewny. Wystarczy całą aranżację wykończyć odpowiednimi dodatkami.

Takie oryginalne łóżko z pewnością może stanowić główną ozdobę pokoju dziecięcego. Rodzice, którzy poszukują modelu łóżka uniwersalnego, a więc odpowiedniego dla dziewczynek i chłopców, mogą postawić na łóżko w formie domku. Na nim warto dodatkowo powiesić kolorowe girlandy. Takie łóżko można łatwo wykończyć za pomocą poduszek z postaciami z ulubionych bajek.

Łóżko to oczywiście dla dziecka miejsce nie tylko snu i odpoczynku, ale i zabawy. To w formie domku się do tego celu idealnie nadaje. Zresztą łóżka w ciekawych kształtach cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dziewczynki kochają łóżka w kształcie zamków i karoc. Dla nich świetnym rozwiązaniem jest łóżko z efektownym baldachimem - klasyczne lub w wersji piętrowej. Latem zamiast baldachimu można zamontować w nim moskitierę  w celu ochrony przed komarami i innymi owadami. Z kolei dla chłopców świetnym pomysłem są łóżka w formie samochodów czy statku piratów. Takie łóżko stanowi na pewno doskonałe miejsce do zabawy oraz relaksu.

Autor

Redakcja

mebledziecieceranking.pl