Jakie łóżko kupić dla dorastającego chłopca?

Każde dziecko potrzebuje odpowiedniego pokoju, który zapewni mu przestrzeń zarówno do zabawy, nauki jak i odpoczynku. W kwestii relaksu trzeba postarać się o znalezienie odpowiedniego łóżka, bez którego nie ma mowy o tym, aby sen był faktycznie zdrowy i dający energię.

Łóżko młodzieżowe musi być oczywiście dopasowane do swojego użytkownika, przede wszystkim do jego wagi oraz wzrostu. Powinno być również solidnie wykonane przy użyciu materiałów o wysokiej jakości.

Łóżko dla chłopca – młodzieżowe

Mogłoby się wydawać, że niewielka powierzchnia pokoju całkowicie przekreśla szanse na kupienie rzeczywiście dobrego, wygodnego łóżka. Tymczasem współcześni producenci mebli mają do zaoferowania wiele rozwiązań pozwalających na obejście tego problemu. Łóżka piętrowe czy nowoczesne meblościanki to tylko przykłady na to, że przy odpowiednich meblach można maksymalnie wykorzystać niewielką powierzchnię i zapewnić dziecku pełną wygodę.

Łóżko dla chłopca – do małego pokoju

Kolejną propozycją dzięki której można rozsądnie zagospodarować niewielkie pomieszczenie jest łóżko połączone z biurkiem i szafą. Decydując się na bardziej tradycyjne łóżko, warto wybrać takie, pod którym znajdują się pojemniki na pościel. Daje to ogromną oszczędność miejsca i zapewnia sporą wygodę w codziennym użytkowaniu.

Łóżka chłopięce

Bardzo ważne jest to, aby konstrukcja zapewniała w czasie snu prawidłową postawę. Młode organizmy dopiero się rozwijają, a sen jest dla nich niezwykle ważnym momentem w ciągu doby. Jeśli dziecko przez dłuższy czas będzie spało na niewygodnym łóżku które nie pozwala na ułożenie się w dobrej pozycji, to rano będzie budziło się zmęczone i obolałe. W dłuższej perspektywie może to również doprowadzić do poważnych wad postawy.

Łóżko dla chłopca – drewniane

Wybór łóżek dziecięcych i młodzieżowych jest obecnie bardzo szeroki. Dobrym pomysłem są łóżka wykonane z solidnych płyt wiórowych. Taki materiał jest bardzo wytrzymały, nawet przy dużych obciążeniach. Łóżko może być dodatkowo wzbogacone o niektóre elementy wykonane z naturalnego drewna, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo pięknie i atrakcyjnie. Sam wygląd jest oczywiście bardzo ważny, bowiem dzieci i młode osoby zwracają na niego szczególną uwagę. W przypadku maluchów można zdecydować się na coś pełnego żywych kolorów, dającego uczucie radości i energii. Nastolatek może oczekiwać już czegoś bardziej poważnego i stonowanego.

Przy wybieraniu łóżka zawsze trzeba zwracać uwagę na jego wymiary, tak, aby było ono wystarczająco duże dla naszego dziecka. Standardowa szerokość jednoosobowego łóżka to 80 cm, choć można zdecydować się na coś szerszego – zawsze zapewnia to większy komfort podczas snu. Jeśli chodzi o długość, to dla dziecka wystarczy 160 cm. Kupując dziecko dla nastolatka warto jednak zainwestować w coś dłuższego – dobrą propozycją są tu łóżka o długości 200 cm. Trzeba zwracać też uwagę na ewentualne dodatki do łóżka, takie jak schowek na pościel. Warto upewnić się również, czy w zestawie otrzymamy od razu materac – jeśli nie, trzeba będzie dokupić go osobno.

Autor

Redakcja

mebledziecieceranking.pl