Nietypowe rozwiązania piętrowych łóżek dziecięcych

Łóżko piętrowe to niewątpliwie doskonałe rozwiązanie do niewielkich pomieszczeń, gdzie każdy skrawek podłogi ma ogromne znaczenie. To także ciekawy pomysł na organizowanie wyposażenia pokoju dziecięcego.

Łózka dla dzieci piętrowe z biurkiem

Łóżko to w przypadku dzieci meble o dużym znaczeniu. Jego wybór warto więc dobrze przemyśleć. Mebel tego rodzaju posłuży dziecku wiele lat, a więc powinien być wytrzymały i wygodny zarazem. Od jakiegoś czasu sporą popularnością cieszą się łóżka piętrowe. Są one świetnym pomysłem dla wnętrz niewielkich, bo pozwalają na zaoszczędzenie sporej ilości miejsca, o ile dwoje dzieci dzieli jeden pokój. Łóżka dwupoziomowe są jednak sprzedawane w wielu formach do wyboru. Co warto na ich temat wiedzieć? Ciekawie prezentuje się na pewno połączenie piętrowego łóżka z biurkiem. Taki mebel prezentuje się niezwykle interesująco, a przy tym okazuje się bardzo funkcjonalne. Takie nietypowe meble kochają również i same dzieci.

Nietypowe łóżka piętrowe dla dzieci

W sklepach coraz częściej można spotkać nieoczywiste, ponadstandardowe łóżka. Nowością nie są już nawet łóżka piętrowe będące w zasadzie prawdziwą meblościanką z miejscem do spania. Ciekawie wyglądają także łóżka połączone ze zjeżdżalnią. To prawdziwa gratka dla maluchów.

Łóżka piętrowe na styl pojazdów

To meble, które przypadną do gustu przede wszystkim każdemu chłopcu. Łóżka piętrowe coraz częściej są robione na wzór autobusów czy wozów strażackich. Cała ich obudowa może przypominać prawdziwy pojazd. Taki mebel stanowi niewątpliwie ozdobę każdego pokoju dziecięcego.

Wzory łóżek piętrowych

Łóżka dla dzieci piętrowe na antresoli

Łóżka piętrowe na antresoli są z kolei rozwiązaniem  do pokoju, gdzie na górze ma powstać miejsce do spania, a na dole miejsce do nauki i zabawy. Wówczas pokój dziecka staje się od razu bardziej przestronny. Ile kosztują takie łóżka? W zależności od modelu od kilkuset do około 2000 złotych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżek piętrowych dla dzieci?

W tym przypadku kluczowa jest oczywiście stabilność oraz wytrzymałość danej konstrukcji. Istotne są barierki ochronne umiejscowione na wyższym łóżku. Dziecko musi pozostać w końcu w 100% bezpieczne podczas snu. Nie bez znaczenia jest oczywiście funkcjonalność. To ważne kiedy pokój jet niewielki rozmiarowo. Wówczas liczy się każda szuflada czy skrytka na zabawki.

Zakup łóżka piętrowego jest dobrym rozwiązaniem wówczas, gdy pokój dziecięcy nie należy do największych. Warto jednak pamiętać, że mebel ten może stać się również powodem kłótni. W końcu każde dziecko chce spać na górze. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie takiego łóżka warto wcześniej już omówić tę kwestię.

Łóżka piętrowe dla dzieci - wymiar

Łóżka piętrowe dla dzieci powinny mieć oczywiście odpowiednią wysokość. Pierwsze łóżko musi znajdować się  na wysokości 40 cm, a drugie powinno być zlokalizowane około  metr wyżej od pierwszego. Należy również pamiętać, aby pomiędzy górnym łóżkiem a sufitem było minimum 85 cm odległości.

Autor

Redakcja

mebledziecieceranking.pl