Łóżko dopasowane od Malucha, do nastoletniego Młodzieńca

Kiedy rodzic zaczyna myśleć o przygotowaniu pokoju dla swojej pociechy, musi przede wszystkim pomyśleć o odpowiednim dla niego łóżku. Źle dobrany ten mebel może bowiem wpłynąć negatywnie na rozwój dziecka, bez względu na to w jakim właśnie jest wieku. Warto więc zastanowić się, co liczy się przy wyborze łóżeczka i jakim jego aspektom warto przyjrzeć się bliżej.

Łóżeczko dla niemowlęcia

Najszerzej dostępnym modelem łóżeczek dla niemowląt są te drewniane. Wielu rodziców decyduje się na ich zakup, gdyż na rynku dostępne są  zarówno te klasyczne, jak i wielofunkcyjne. Mamy coraz częściej zwracają uwagę na ilość funkcji, które choć trochę ułatwiają im codzienną opiekę nad maluchem, dlatego popularne są te łóżka, które mają opuszczany bok. Charakteryzują się jednak jednym mankamentem. Nie istnieje w nich możliwość zmiany wysokości położenia materaca, dlatego z czasem stają się niebezpieczne dla dziecka.

Łóżka dla dzieci - 3 latka

Dla osób, które nie chcą praktycznie co chwilę wymieniać dziecięcego łóżka, stworzono takie, w których istnieje możliwość regulacji wysokości materaca. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż takie łóżeczko jest w stanie służyć nawet trzyletniemu dziecku – trzeba jedynie umieścić materac jak najniżej.

Łóżka dla dzieci - 4 lata

Kupno łóżeczka dla czterolatka jest jeszcze trudniejsze niż dla niemowlęcia, gdyż ilość dostępnych modeli jest ogromna. Warto jednak wybrać takie łóżko, które zawiera w zestawie szufladę. Jest to bardzo praktyczne, ponieważ można do niej w każdej chwili schować niezłożoną pościel. Nie ma jednak nic ważniejszego niż dobrze dobrany materac dla malucha.

Wybór łóżka dziecięcego

Tej kwestii trzeba poświęcić odpowiednią dozę uwagi, gdyż nikt nie chce, by w przyszłości jego dziecko borykało się z chorym kręgosłupem. Gdy łóżko jest umiejscowione blisko ściany dobrze jest, gdy ma jakąś barierkę, by chronić malucha przed chłodem.

Łóżka dla dzieci - 5 lat

Od dłuższego czasu ogromną furorę robią piętrowe łóżka. Pomysł ten sprawdza się w każdym pomieszczeniu i świetnie nadaje się również do tych, które nie mają zbyt dużego metrażu. Przestrzeń pod łóżkiem można bowiem wykorzystać na wstawienie tam szafek czy biurka. Kiedy dysponuje się trochę większą ilością wolnego miejsca można pomyśleć o samodzielnym łóżku. Przedszkolaki zazwyczaj mają już swoje ulubione postaci z bajek, więc dobrze jest wziąć je od uwagę szukając czegoś odpowiedniego dla malucha. Dla chłopców ciekawe są również łóżka stylizowane na samochody, podczas gdy dziewczynki mogą poczuć się jak księżniczka w łóżeczku zaopatrzonym w baldachim.

Łóżka dla dzieci - 8 lat wzwyż

Zakup łóżka dla dziecka w tym wieku nie powinien sprawić już większego problemu, a to z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że młode osoby najczęściej już same decydują o tym, co im się podoba i jest dla nich odpowiednie. Drugim ważnym aspektem jest to, że można zakupić dla nich coś takiego, co kupiłoby się dla dorosłego. Sprawi to, że nie trzeba będzie wtedy co chwilę kupować czegoś nowego.

Autor

Redakcja

mebledziecieceranking.pl