Rodzaje komód dziecięcych wraz z zastosowaniem

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zminimalizowanie liczby mebli w pokoju dziecięcym. Warto jednak pamiętać, że komoda, choć wydaje się dość dużym meblem, jest również przedmiotem bardzo praktycznym, dlatego warto znaleźć dla niej miejsce. Tego typu mebel może być także swego rodzaju ozdobą, jeśli wybierze się odpowiedni model.

Komody dla dzieci na zabawki

Komoda to dobre miejsce na trzymanie dziecięcych zabawek. Każda z szuflad może być przeznaczona do przechowywania różnych rodzajów tego typu przedmiotów. Rodzice często narzekają, że nie tylko zabawki, ale również inne akcesoria dziecięce zajmują sporo miejsca. Tymczasem w komodzie zmieści się wszystko, a do tego ma się pewność, że nie zapanuje tam chaos. Wystarczy jedynie odpowiednio oznaczyć szuflady by wiedzieć, gdzie znajdują się jakie przedmioty.

Drewniana komodaNowoczesne komody dziecięce

W przypadku nowoczesnych mebli tego typu warto zwrócić uwagę nie tylko na nowoczesny design, ale również na to, czy dany mebel jest rzeczywiście praktyczny. Wybierając komodę w ten sposób ma się pewność, że będzie ona używana nie tylko wtedy gdy dziecko będzie miało kilka miesięcy czy lat, ale także wtedy gdy pójdzie ono do szkoły. Biorąc pod uwagę ten aspekt warto jest wybrać mebel jak najbardziej neutralny, a jednocześnie współgrający z wystrojem pokoju dziecięcego.

Komody drewniane dla dzieci

Drewniana komoda to najbardziej popularny mebel. Obecnie coraz częściej ceni się naturalne materiały, dlatego komoda wykonana z drewna świetnie sprawdzi się jako element dziecięcego pokoju. Meble wykonane z drewna dają zazwyczaj szereg możliwości, jeśli chodzi o ich przerabianie. Wybierając produkt zrobiony z litego drewna można z łatwością przemalować go na kolor pasujący do reszty pokoju. Jeśli wierzchnia warstwa ulegnie zniszczeniu można, przy niewielkim nakładzie środków, szybko ją odświeżyć. To idealne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają tego typu prace. Warto również pamiętać, że obecnie ceny drewnianych komód nie są wysokie, dlatego warto zdecydować się na to bardzo ekologiczne i praktyczne rozwiązanie.

Komody plastikowe dla dzieci

Innym praktycznym rozwiązaniem są komody plastikowe. Ich zaletą są zwykle żywe kolory oraz brak konieczności konserwowania i ochrony mebla przed szkodnikami takimi jak korniki. Wybierając komodę plastikową należy jednak pamiętać, że jej trwałość zazwyczaj jest niższa, dlatego tym bardziej warto jest wybrać tanią komodę, by później bez żalu wymienić ją na nową. Takie rozwiązanie daje możliwość całkowitej zmiany wystroju pokoju dziecka bez obaw, że jakiś mebel nie będzie pasować, ponieważ po prostu zostanie on szybko wymieniony na nowy. To daje możliwość wyboru nowych mebli, gdy dziecko podrośnie i będzie chciało decydować samo o wystroju swojego pokoju.

Autor

Redakcja

mebledziecieceranking.pl